Aktualności

Wieża Ariańska w Wojciechowie

Wieża Ariańska w Wojciechowie została laureatem w ogólnopolskim konkursie "Zabytek zadbany 2020", organizowanym przez generalnego konserwatora zabytków. W tegorocznej edycji w konkursie wzięły udział 63 obiekty, z czego 3 z województwa lubelskiego. Nagrodzone prace objęły m.in. zabezpieczenie fundamentów, prace remontowo-konserwatorskie przypór kamiennych i lic murów z użyciem tynków zacieranych. Prace zostały wykonane przez firmę Veskam Sp. z o.o.

Elewacja wentylowana z bloczków TAB Tekno Amer Blok

Firma Veskam rozpoczęła prace nad wykonaniem ok. 500 m2 elewacji wentylowanej budynku z bloczków TAB. Izolacja zostanie wykonana z wełny mineralnej gr. 20 cm. Elewacja zostanie wymurowana przy użyciu zaprawy klejowej do kamienia z fugą 3 mm. Ściany będą mocowane do konstrukcji budynku za pomocą systemowych kotew, natomiast nadproża na systemowych konsolach.

Elewacja z piaskowca Sielec -Dom Przy Okrzei

Firma Veskam Sp. z o.o. zakończyła wykonanie elewacji wentylowanej z piaskowca Sielec. System montażu płyt gr. 4 cm w fakturze z nacięciami "ryflowanymi" poziomymi o szer. 2 cm na kotwach ze stali nierdzewnej, glify i nadproża klejone za pomocą kleju epoksydowego oraz klamerek za stali nierdzewnej. Dodatkowo wykonano grawer "Dom Przy Okrzei"

Your email address will not be published.
*
*